Szukaj

Plan hodowlany.

HODOWLA:

Należymy do związku kynologicznego w Polsce i działamy zgodnie z regulaminem FCI. Wgłębiamy wiedzę na temat tresury, zachowania się psów i prowadzenia prawidłowej hodowli. Wiedza z genetyki oraz hodowli zwierząt jest bardzo przydatna, by mieć podstawy do kojarzeń psów oraz planowania danej linii hodowlanej. Ogółem prowadzenie hodowli wbrew pozorom jest bardzo trudne i trzeba bardzo uważać, by nie popełnić błędu.

Planując dany miot, kieruję się eksterierem psów, rodowodem (z jakiej linii pochodzą) i temperamentem psów. Jednak głównie kładę nacisk na sprawy zdrowotne, ważne są badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, oraz sprawdzony poziom hormonów tarczycy. Kontrolujemy również dermoid sinus, który jest bardzo niebezpieczny dla tej rasy.

Szczeniętom zapewniamy bardzo dobrą opiekę w warunkach domowych, z możliwością wyjścia na działkę. Zapewniamy poznawanie świata z każdej możliwej perspektywy. Oswajamy z różnymi dźwiękami zarówno głośnymi i nagłymi oraz cichymi. Zapoznajemy z innymi naszymi domowymi zwierzakami (kot, świnka, kaczki). Socjalizujemy z dziećmi. Staramy się aby młode pieski poznały jak najwięcej i były przygotowane do pójścia w dalszą drogę życia.